image Biden infektohet me koronavirus

Botë

Biden infektohet me koronavirus

news image

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, është infektuar me koronavirus dhe ka simptoma të lehta.

Sipas njoftimit të publikuar nga Shtëpia e Bardhë, mëngjesi i sotëm ishte koha kur u kuptua se presidenti amerikan ka rezultuar pozitiv.

79-vjeçari është i vaksinuar plotësisht kundër COVID-19, si dhe ka marrë dy doza përforcuese të vaksinës.

/GazetaSinjali/