image Kjo është gjendja e pacientëve me COVID-19 në spitalet e Kosovës
[wp-story id="814678"]

Shëndetësi

Kjo është gjendja e pacientëve me COVID-19 në spitalet e Kosovës

news image

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se sot në klinikat COVID në QKUK dhe spitalet rajonale në trajtim mjekësor janë, 8 pacientë të konfirmuar me COVID-19 pozitiv dhe 30 post-COVID.

Sipas SHSKUK-së, prej numrit të përgjithshëm të pacientëve, 11 pacientë janë me oksgjeno-terapi, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive nuk është asnjë pacient.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 4 pacientë;

Klinika e Pulmologjisë, 25 pacientë post-COVID;

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, nuk ka pacient;

Spitali i Gjakovës, 3 pacientë;

Spitali i Prizrenit, 3 pacientë;

Spitali i Pejës, 1 pacient;

Spitali i Ferizajt, 2 pacientë./GazetaSinjali/