image Këto janë dobitë e ujit të vakët me lëng të portokallit - Sinjali

Këto janë dobitë e ujit të vakët me lëng të portokallit

news image

Portokalli është jashtëzakonisht i pasur me vitaminë C, e cila është e domosdoshme për shëndetin dhe paraqitjen e lëkurës, shkruan Gazeta Sinjali.

Përfitimet e kësaj vitamine për lëkurën por dhe të gjithë organizmin mund të merren shumë mirë duke përdorur kurën me ujë të vakët dhe portokall.

Për këtë kurë mjafton të shtrydhni lëngun e një portokalli në një gotë me ujë të ngrohtë dhe ta konsumoni në mëngjes.

Nëse pini ujë të nxehtë, të kombinuar me lëngun e një portokalli që në mëngjes, atëherë kjo pije do të ndikoj në djegien e yndyrës së tepërt trupore, dhe do të përmirësoj tretjen. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: