image Kërkohet paraburgimi i burrit nga Vitia i njohur për dhunë në familje, dyshohet për disa vepra penale
[wp-story id="814678"]

Siguri

Kërkohet paraburgimi i burrit nga Vitia i njohur për dhunë në familje, dyshohet për disa vepra penale

news image

Gazeta Sinjali ka raportuar në vazhdimësi për një rast të rëndë te dhunës në familje, ku viktimë është një 23-vjeçare nga Vitia, e cila tash e një kohë dhunohet sistematikisht në forma të ndryshme nga tashmë ish-bashkëshorti i saj, Urim Avdiu. Ai tashmë është në duart e shtetit dhe ndaj tij është bërë i cili është bërë kërkesë për paraburgim.

Këtë e kanë të ditur për Sinjalin nga Prokuroria Themelore në Gjilan.

“Ju njoftojmë se Prokuroria Themelore ne Gjilan, ka paraqitur kërkesë për caktimin e paraburgimit kundër të pandehurit Urim Avdiu , për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale fotografimi dhe incizimet tjera të paautorizuara nga neni 202 të  KPRK-së si dhe veprës penale mospërfillja e gjykatës nga neni 393 paragrafi 1 të KPRK-së, dhe është dorëzuar ne Gjykatën Themelore ne Gjilan- dega në Viti.”

Avdiu i cili për një kohë ka jetuar dhe punuar në shtetet e jashtme, si Slloveni dhe Gjermani, edhe nga atje ka dhunuar psiqikisht ish-partneren e tij, të cilën vazhdimisht e ka kërcënuar me jetë.

Si recidivist i veprës ‘Dhunë në familje’, Avdiu është ndaluar disa herë nga Prokuroria, por që posa lirohej vazhdonte ta shqetësonte 23-vjeçaren.

Rasti i fundit për të cilin u arrestua, është denoncimi për publikimin e disa fotografive në rrjetin social Instagram, ku ish-bashkëshortja e tij shihet nudo.

Të njëjtat pamje, Avdiu dyshohet se ua ka dërguar edhe familjarëve të viktimës, ani pse të gjitha këto akuza i ka mohuar para hetuesve policorë.

Me urdhër të prokurorit, ndaj 26-vjeçarit është iniciuar rasti për veprat penale ‘Dhunë në familje’ dhe ‘Fotografimi dhe incizimet tjera të paautorizuara’.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

/GazetaSinjali/