image Juventusi me ofertë interesante drejt Dybalas për rinovimin e kontratës

Futboll

Juventusi me ofertë interesante drejt Dybalas për rinovimin e kontratës

news image

Juventusi është gati t’i ofrojë Paulo Dybalas kontratën origjinale për të cilën ra dakord në tetor, por vetëm nëse agjenti heq dorë nga komisioni.

Situata është zvarritur për muaj të tërë, pasi kishin rënë dakord për një marrëveshje për një zgjatje të kontratës në tetor 2021 për 8 milionë euro në sezon plus 2-3 milionë euro bonuse të ndryshme të lidhura me performancën.

Klubi më pas u ftoh, pjesërisht për shkak të problemeve të vazhdueshme të lëndimeve të Dybala dhe mungesës së formës së qëndrueshme në fushë, në vend të kësaj propozoi një paketë pagash më të ulëta.

Kjo e acaroi lojtarin, i cili mund të jetë lojtar i lirë në korrik, pasi kontrata aktuale është vetëm deri më 30 qershor.

Tani, “Calciomercato” pretendon se Juventusi ka bërë një propozim të ri për Dybala dhe agjentin Jorge Antun.

Ata janë të përgatitur të qëndrojnë pranë pagës fillestare prej 8 milionë euro plus bonuse, por vetëm nëse Antun pranon të heqë dorë nga një pjesë e madhe e komisionit që do të kishte bërë për atë marrëveshje.

Juventusi po përballet efektivisht me Dybalan kundër agjentit, duke shpresuar të mbështetet në dëshirën e La Joya për të qëndruar në Torino me “Bianconerët”.

Kur zonja e vjetër u përpoq ta shiste në vitet e mëparshme, argjentinasi refuzoi ofertat nga Tottenham Hotspur dhe të tjerët, duke dashur të qëndronte me “Zonjën e Vjetër”. /Gazeta Sinjali Sporti/