image PSG ka edhe dy ditë kohë për të hequr qafe Neymar, ndryshe kontrata do të zgjatet automatikisht deri në vitin 2027 - Sinjali

PSG ka edhe dy ditë kohë për të hequr qafe Neymar, ndryshe kontrata do të zgjatet automatikisht deri në vitin 2027

news image

Marrëdhëniet mes lojtarit dhe klubit janë përkeqësuar shumë vitet e fundit.

Paris Saint-Germain po përballet me një afat pothuajse të pamundur për të hequr qafe Neymar, sipas Sky Sports.

Kampionët e Ligue 1 duhet ta shesin 30-vjeçarin deri të premten më 1 korrik ose kontrata e tij do të zgjatet automatikisht deri në vitin 2027.

Klauzola thotë se kontrata e brazilianit prej 600,000 £ në javë, e cila zgjat deri në vitin 2026, do të zgjatet edhe për një vit të premten.

Kjo do të thotë se nëse ata nuk arrijnë të heqin qafe lojtarin, PSG-ja do t’i duhet të paguajë 31.2 milionë funte të tjera për Neymar.

Sipas Foot Mercato, pronarët e Katarit dhe këshilltari i ri Luis Campos nuk e shohin brazilianin 30-vjeçar në projektin e tyre dhe duan të ndërtojnë një ekip rreth Messit dhe Mbappes.

AS raporton se skuadra e Neymar ka qenë në kontakt me Juventusin për një transferim të mundshëm  dhe u refuzua për shkak të kërkesave të tij për pagë. Askush nuk dëshiron t’i paguajë brazilianit më shumë se 10 milionë euro në vit pa bonus.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: