image Interesi i Barçës në Koulibalyn, Spalletti merr vendimin - Sinjali

Interesi i Barçës në Koulibalyn, Spalletti merr vendimin

news image

Trajneri i Napolit, Luciano Spalletti dëshiron që Kalidou Koulibaly të mbetet në klub dhe është gati t’i ofrojë senegalit shiritin e kapitenit, raporton La Gazzetta dello Sport.

30-vjeçari sheh që kontrata e tij të skadojë në qershor 2023, por bisedimet për një marrëveshje të re me klubin nuk kanë çuar askund deri më tani. Napoli dëshiron të ndajë pagën e tij aktuale në një kontratë më të gjatë, por agjenti i tij tashmë ka refuzuar një ofertë nga klubi.

La Gazzetta dello Sport raporton se Spalletti u takua dje me Presidentin e Napolit, Aurelio De Laurentiis dhe, ndër të tjera, ai i kërkoi klubit të mbante Koulibaly.

Me largimin e Lorenzo Insigne për në Toronto, Spalletti dëshiron që ylli senegal të bëhet kapiten i Napolit nga sezoni i ardhshëm dhe po shtyn për rinovimin e tij. Sidoqoftë, nëse ata nuk arrijnë një marrëveshje me mbrojtësin e tyre, ata mund të detyrohen ta shesin atë në verë për të shmangur humbjen e tij në një transferim të lirë në 2023.

Gazeta spanjolle AS ka raportuar së fundmi se Barcelona tashmë është afruar me shoqëruesit e lojtarit dhe se Koulibaly është i hapur për të kaluar në Nou Camp. Megjithatë, gjigantët e La Ligës nuk kanë arritur marrëveshje me Napolin, i cili vlerëson Koulibaly në 40 milionë euro.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: