image Dështojnë negociatat mes Napolit dhe Koulibalyt për rinovim, senegalezi pritet të largohet nga skuadra - Sinjali

Dështojnë negociatat mes Napolit dhe Koulibalyt për rinovim, senegalezi pritet të largohet nga skuadra

news image

Sipas Sky Sport Italia, Napoli nuk ka arritur të pajtohet për një kontratë të re me Kalidou Koulibaly, kështu që ai ose do të shitet këtë verë ose do të largohet si agjent i lirë vitin e ardhshëm.

Qendërmbrojtësi kishte rrëfyer se nuk ishte i sigurt se ku do të luante sezonin e ardhshëm, pasi negociatat u zvarritën për një marrëveshje të re.

Kontrata e tij aktuale do të skadojë në qershor 2023 dhe Napoli po ofronte një zgjatje vetëm me një ulje masive pagash.

Klubi po përpiqet të ulë shumë faturën e pagave në përgjithësi, pavarësisht kualifikimit në Ligën e Kampionëve, dhe kjo ka shkaktuar probleme me disa lojtarë historikisht të rëndësishëm që ndihen të pa respektuar.

Lorenzo Insigne tashmë është larguar për në Toronto FC si lojtar i lirë, ndërsa Dries Mertens gjithashtu pritet të largohet pa marrëveshje.

Senegalezi, Koulibaly ka qenë në Napoli që nga viti 2014 dhe nuk ka mungesë të kërkuesve, duke përfshirë Barcelonën, Juventusin, Paris Saint-Germainin, Chelsean dhe Manchester Unitedin.

Ai mbush 31 vjeç në fund të këtij muaji dhe thuhet se i ka thënë agjentit të tij se nuk do të konsiderojë një klub tjetër të Serie A për shkak të respektit për Napolin.

Çmimi i kërkuar në treg disa vite më parë ishte 100 milionë euro, por me situatën e tij të kontratës dhe moshën e rritur, tani është afër 40 milionë euro.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: