image Agjenti i Koulibalyt zbarkon në Londër për të negociuar marrëveshjen me Chelsean - Sinjali

Agjenti i Koulibalyt zbarkon në Londër për të negociuar marrëveshjen me Chelsean

news image

Chelsea është e interesuar për Kalidou Koulibaly dhe agjenti i mbrojtësit është në Londër për të negociuar me Blutë, sipas Il Corriere della Sera.

Gjigantët e Premier Ligës do të nënshkruajnë të paktën me një qendërmbrojtës të ri gjatë verës dhe kanë vënë syrin te disa mbrojtës të Serisë A. Ata janë në bisedime me Matthijs de Ligt të Juventusit dhe po ndjekin nga afër Milan Skriniar dhe Stevan de Vrij të Interit.

Sipas Il Corriere della Sera, Koulibaly është objektivi i tyre i fundit në ligën italiane.

Kontrata e ndërkombëtarit senegal skadon në qershor 2023 dhe ai ka refuzuar ofertën e Napolit për të zgjatur qëndrimin e tij në Stadio Maradona. Në fillim të këtij muaji, ai pranoi se ende nuk e di se ku do të luajë sezonin e ardhshëm.

Il Corriere raporton se Chelsea është e interesuar dhe se agjenti i lojtarit Fali Ramadani është parë në Londër, ku pritet të takohet me përfaqësuesit e kampionëve të Premierligës që kanë parë Antonio Rudiger dhe Andreas Christensen të largohen si transferim i lirë.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: