image Kouliblay do të largohej nga Napoli vetëm për Barcelonën - Sinjali

Kouliblay do të largohej nga Napoli vetëm për Barcelonën

news image

Kalidou Koulibaly po vazhdon diskutimet me Napolin për të zgjatur kontratën e tij me një ulje page, pasi raportohet se ai është i përgatitur vetëm të largohet për në Barcelonë dhe ata kanë preferenca të tjera.

Senegalezi është i lidhur me klubin deri në qershor 2023 dhe ka refuzuar propozimin fillestar për të zgjatur 4 milionë euro në sezon plus bonuse.

Një largim dukej i pashmangshëm, me PSG, Chelsea dhe Barcelona që shfaqnin të gjithë interes, si dhe Juventus në Serie A.

Megjithatë, gjatë 24 orëve të fundit janë shfaqur raporte se Koulibaly është i etur për të qëndruar në Stadio Diego Armando Maradona dhe i gatshëm të pranojë një ulje të vogël pagash për ta realizuar atë.

Napoli ndihmohet nga fakti se Barcelona është favoriti i tij, por Blaugrana po fokusohet në vend të kësaj te mbrojtësi i Sevillas Jules Koundé.

Koulibaly mbush 31 vjeç javën e ardhshme dhe pritet të bëhet fytyra e re e Napolit, duke trashëguar shiritin e kapitenit nga Lorenzo Insigne.

Ai erdhi nga Genk në vitin 2014 dhe trajneri Luciano Spalletti kërcënoi në mënyrë të famshme se do ta lidhte veten me zinxhir në portat e stadiumit për të parandaluar shitjen e K2.

Sipas Il Mattino, Koulibaly dhe Napoli janë të gatshëm të lënë që situata të zvarritet deri në janar nëse Barcelona nuk vjen me një ofertë të përshtatshme.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: