image Haaland dëshiron të bëhet si Benzema
[wp-story id="814678"]

Futboll

Haaland dëshiron të bëhet si Benzema

news image

Sulmuesi i Manchester City-t, Erling Haaland ka zbuluar se është frymëzuar nga Karim Benzema dhe ka folur për përshtatjen me jetën në Angli.

Haaland ka deklaruar se dëshiron të vazhdojë të përmirësohet gjatë gjithë karrierës së tij në të njëjtën mënyrë që Karim Benzema ka bërë në Real Madrid dhe nuk do të shpërqendrohet nga petkat e famës.

“Shikoni Karim Benzema në Real Madrid. Ai është 34 vjeç tani dhe papritmas ai është zhvilluar në një lojtar edhe më të mirë gjatë dy viteve të fundit – kjo është jashtëzakonisht e mirë, “tha ai për FourFourTwo. “Unë i marr të gjitha gjërat e famës në hapin tim. Nëse kam ndryshuar ndonjëherë, kam mjaft njerëz, jo vetëm babai im, për të më thënë“, ka deklarar norvegjezi.

Tifozët e Manchester Cityt do të jenë të emocionuar nëse Haaland mund të vazhdojë dhe të imitojë Benzeman.

Sulmuesi francez është favorit për të fituar Topin e Artë, pasi i fitoi Real Madridit La Ligan dhe Ligën e Kampionëve.

/GazetaSinjaliSport/