image Guardiola për triumfin e Messit: Nuk do ishte kurrë e padrejtë që Leo të fitojë Topin e Artë
[wp-story id="814678"]

Futboll

Guardiola për triumfin e Messit: Nuk do ishte kurrë e padrejtë që Leo të fitojë Topin e Artë

news image

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola e ka përgëzuar Messin pasi fitoi Topin e shtatë të Artë dje (e hënë), në ceremoninë e mbajtur në Paris.

Ish timionieri i Barcelonës u shpreh se nuk do të jetë kurrë e padrejtë që Leo Messi të fitojë Topin e Artë.

“Nuk do të jetë kurrë e padrejtë që Leo Messi të fitojë Topin e Artë. Ai është shumë i mirë. Do të doja të përgëzoj sigurisht Alexia Putellas, Pedri dhe Leo Messi”, tha Guardiola.

Guardiola ishte trajner i Messit për katër vite 2008-2012, duke arritur suksese të jashtëzakonshme me Barcelonën.

Në atë periudhë, Messi e fitoi katër herë topin e artë, në vitet 2009, 2010, 2011 dhe 2012./Gazeta Sinjali Sporti/