image Guardiola mundohet t'i motivojë lojtarët e tij duke u folur për Messin: A e dini pse ai është lojtari më i mirë që kam parë ndonjëherë? - Sinjali

Guardiola mundohet t’i motivojë lojtarët e tij duke u folur për Messin: A e dini pse ai është lojtari më i mirë që kam parë ndonjëherë?

news image

Janë shfaqur pamjet nga dokumentari i ri i Manchester Cityt “Përsëri Kampionët!”, me Pep Guardiolan që mundohet t’i motivojë lojtarët e tij duke i folur për Lionel Messin.

City ka publikuar një dokumentar të ri që ndjek skuadrën në marshimin e tyre drejt ruajtjes së kurorës së tyre në Premier League sezonin e kaluar.

Në një klip nga dokumenti i fluturimit në mur, Guardiola është filmuar duke inkurajuar skuadrën e tij që të luajë si Messi dhe të shkojë dhe të përfundojë Club Brugge ndeshjen në pjesën e dytë të takimit të tyre në fazën e grupeve të Champions League në Belgjikë.

Me skuadrën e tij të Cityt 2-0, me golat e Joao Cancelo dhe Riyad Mahrez, Guardiola vendosi të përdorë një pjesë të bisedës së ekipit të tij për të diskutuar për ish-lojtarin e tij.

Messi, ende i freskët në mendjet e lojtarëve të Cityt që u mposhtën nga një gol special nga argjentinasi në ndeshjen e mëparshme në Paris, u përshkrua nga Guardiola si një ‘konkurrent’ dhe një ‘kafshë’, të dyja cilësi këto që – sipas Guiardiolas – e bën lojtarin më të mirë që ai ka parë.

“A e dini pse Messi është lojtari më i mirë që kam parë ndonjëherë në jetën time?” Guardiola u dëgjua duke pyetur lojtarët e tij

“Sepse ai është një konkurrent. Ai është një kafshë. Dhe tani, ne kalojmë topin, hedhim një vështrim. Kur kaloni topin… sulmoni këtu!’ ai shtoi.

Ju duhet të shënoni golat, djema!“, ai vazhdoi t’u lutej lojtarëve të tij.

“Messi kalon topin dhe futet si një makinë. I vjen era golit! Dhe ju duhet ta kaloni atë dhe duhet të arrini.”

Lojtarët e Cityt ia vunë veshin këshillës së menaxherit të tyre, duke vazhduar përfundimisht të shënojnë edhe tre gola të tjerë në pjesën e dytë për të dalë fitues 5-1.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: