image Gjendet një person i vdekur në Leposaviq, 500 m larg shtëpisë së tij
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Siguri/ Gjendet një person i vdekur në Leposaviq, 500 m larg shtëpisë së tij

news image

Një person është gjetur pa shenja jete në Leposaviq, shkruan Gazeta Sinjali.

Tupi i pajetë sipas policisë është gjetur 500 metra larg shtëpisë së tij nga vëllai i viktimës.

Në vendin e ngjarjes policia ka gjetur dhe ka konfiskuar një AK-47, dy kuti me nga 30 fishekë dhe një gëzhojë.

Rasti raportohet të ketë ndodhur më 26 prill.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore./Gazeta Sinjali/