image Formacionet zyrtare të derbit Gjilani–Drita - Sinjali

Formacionet zyrtare të derbit Gjilani–Drita

news image

Takimi mes Gjilanit e Dritës është ndeshja kryesore e xhiros së 15-të të BKT Superligës së Kosovës.

Të dy ekipet kanë nga 25 pikë dhe shihen si lidere të Superligës.

Drita e cila regjistroi një fitore minimale në shtëpi ndaj Drenicës, gjersa Gjilani e arriti një fitore të vështirë ndaj Ulpianës.

Formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Gjilani: Koliçi, Sorsa, Halili, Prekazi, Hoxha, Dabiqaj, Razak, Aziz, Torassa, Progni, Krasniqi.

Drita: Maloku, Islami, Limani, Cuculi, Blakçori, Namani, Broja, Ajzeraj, Fazliu, Kryeziu, Simonovski.

Ndeshja zhvillohet nga ora 13:00. 

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin