COVID-19

Të infektuar

165

Të sheruar

24

Të vdekur

3

Sport/ Ferrari ndërpret prodhimin, shkak koronavirusi

news image

Ferrari ka ndërprerë prodhimin pasi garat e Formula 1 janë pezulluar për shka të përhapjes së koronavirusit.

Zyrtarët e kompanisë thane se kjo po bëhet për mirëqenien e punëtorëve të tyre.

Shefi ekzekutiv, Louis Camilleri tha se është pvr shkak të respektit tone për ta dhe për familjet e punëtorëve./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: