image Messi pranë transferimit në MLS

Futboll

Messi pranë transferimit në MLS

news image

Inter Miami është afër arritjes së marrëveshjes me Lionel Messin, me klubin amerikan të bindur se superylli argjentinas do të nënshkruajë pas Kupës së Botës këtu në Katar.

Hierarkia e Miami, e cila është në bashkëpronësi nga David Beckham, pret që Messi të largohet nga Paris Saint-Germain në fund të sezonit evropian, në një marrëveshje që do ta bëjë 35-vjeçarin lojtarin më të paguar në histori. të MLS.

The Times kupton se Miami ka kërkuar të forcojë më tej skuadrën e tyre duke rekrutuar lojtarë që mund të plotësojnë aftësitë e Messit, me dy ish-shokët e skuadrës së Barcelonës – Cesc Fàbregas dhe Luis Suarez – mes atyre që janë konsideruar.

Suárez iu bashkua Nacionalit në vendlindjen e tij Uruguai në korrik, ndërsa Fàbregas tani po luan në Serinë B të Italisë në Como.

/GazetaSinjali