image E rëndë në Greqi, përdhunuan shoqen e klasës për një muaj rresht arrestohen tetë të mitur
[wp-story id="814678"]

Evropë

E rëndë në Greqi, përdhunuan shoqen e klasës për një muaj rresht arrestohen tetë të mitur

news image

Një rast i rëndë ka ndodhur në Greqi ku një grup prej 8 nxënësish 15-vjeçarë kanë përdhunuar shoqen e tyre të klasës.

Grupi prej 8 vetash, për një muaj të tërë, abuzonte seksualisht me bashkëmoshataren e tyre,

Media greke raportojnë se adoleshentët regjistronin me kamer momentin e abuzimit dhe përdhunimit, për ta treguar më pas te persona të tretë.

Pas zbulimit të rastit të rëndë paraditen e së mërkurës, mediat greke raportojnë se oficerët e policisë kanë arrestuar tetë të miturit. Kontrollet e bëra në shtëpitë e tyre, u zbuluan sasi kanabisi që ata i konsumonin në grup, celularë dhe peshore preçize duke bërë të dyshohet se shfrytëzoheshin për shpërndarjen e drogës. Ndaj të dhunuarës ka pasur presione të vazhdueshme psikologjike që ajo të mos rrëfente asgjë tek familjarët e saj.

Përgjatë një muaji viktima ka përjetuar tortura psikologjike derisa ka vendosur që të zbulojë gjithçka për familjen e saj dhe për policinë që arrestoi menjëherë tetë shokët e saj të klasës.

/GazetaSinjali/