image E kryer, Barcelona arrin marrëveshje me Tottenham për Lenglet - Sinjali

E kryer, Barcelona arrin marrëveshje me Tottenham për Lenglet

news image

Tottenhami është i vendosur të nënshkruajë me Clément Lenglet nga Barcelona, marrëveshja e cila tashmë është në fuqi, sipas Fabrizio Romanos.

Tottenham dhe Barcelona kanë një marrëveshje në fuqi për Lénglet për marrëveshje huazimi deri në qershor 2023.

Dy klubet janë ende në bisedime të drejtpërdrejta për të diskutuar detajet përfundimtare, por nuk ka asnjë opsion blerjeje të përfshirë, siç qëndrojnë gjërat, thekson Romano.

Lénglet e ka pranuar tashmë lëvizjen javën e kaluar, kushtet personale janë rënë dakord me Antonio Conte që po shtyn për të.

Francezi do të jetë nënshkrimi i pestë i verës për Tottenhamin pas Perisić, Bissouma, Richarlison dhe Forster.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin