image Dy vëllezër kapen me kanabis që kishin bërë gati për ta shitur

Shqipëri/ Dy vëllezër kapen me kanabis që kishin bërë gati për ta shitur

news image

Dy të rinjtë tashmë do të përballen me akuzën për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Dy vëllezër janë vënë në prangat e policisë së Lezhës pasi janë kapur me kanabis të cilin e kishin bërë gati ta shisnin.

Në pranga kanë përfunduar K.Gj., 20 vjeç dhe E.Gj., 22 vjeç, banues në Lezhë të cilët janë kapur në lagjen  “Besëlidhja” Lezhë.

Sipas policisë, dy të rinjtë e kishin ndarë drogën në 37 qese cilat ishin gati t’i shisnin.

Dy vëllezërve u janë konfiskuar edhe një sasi lekësh të përfituara nga shitja e lëndës narkotike. Dy të rinjtë tashmë do të përballen me akuzën për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./Gazeta Sinjali/