image Depay i ofrohet Juventusit, biankonerët pritet ta transferojnë si futbollist të lirë - Sinjali

Depay i ofrohet Juventusit, biankonerët pritet ta transferojnë si futbollist të lirë

news image

Sulmuesi i Barcelonës, Memphis Depay i është ofruar Juventusit, ka kuptuar mediumi britanik, Goal.

Klubi i Serie A po shqyrton nëse do të bëjë një lëvizje për holandezin, i cili tani është i tepërt ndaj kërkesave për Blaugranët.

Juventus do të jetë në gjendje të nënshkruajë Depay në një transferim të lirë pasi Barcelona kërkon të largojë lojtarë për të lehtësuar financiat e tyre dhe për të regjistruar nënshkrime të reja si Raphinha, Robert Lewandowski dhe Jules Kounde.

Ish-sulmuesi i Manchester United dhe përfaqësuesit e tij pritet të takohen me zyrtarët e Juventusit për të diskutuar kushtet e mundshme.

Rezultati i këtyre negociatave ka të ngjarë të vendosë të ardhmen e Depay, por Juventusi besohet të jetë admirues i holandezit.

Depay mund të jetë njeriu i radhës në stadiumin Allianz pasi të finalizojnë një marrëveshje për Filip Kostic të Eintracht Frankfurt.

Barcelona e ka vendosur Depay në krye të listës së largimeve, teksa përpiqet të ulë faturën e pagave të tyre.

Ardhja e Lewandowski do të thotë gjithashtu se 28-vjeçari do të jetë i kufizuar për kohën e lojës në klubin katalanas këtë sezon.

Ka shpresa te Barcelona se mbi 100 milionë euro (84 milionë £/102 milionë dollarë) mund të mblidhen nga shitjet e lojtarëve, me Frenkie de Jong ende subjekt i interesit nga Chelsea dhe Manchester United.

Largimet do t’i lejojnë klubit të marrë një pjesë të vogël të borxhit prej 1.3 miliardë eurosh të akumuluar gjatë viteve të fundit.

Të tillë si Martin Braithwaite, Miralem Pjanic dhe Samuel Umtiti gjithashtu mund të sakrifikohen ndërsa Xavi shkurton skuadrën e tij për sezonin e ri.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: