image Bashkimi ia shkakton disfatën e parë Trepçës
[wp-story id="814678"]

Futboll

Bashkimi ia shkakton disfatën e parë Trepçës

news image

Bashkimi është përballur me Trepçën, në kuadër të xhiros së pestë së Art Motion Superligës së Kosovës, shkruan Sinjali Sport.

Skuadra prizrenase ia shkaktoi humbjen e parë mitrovicasve, pasi triumfuan me rezultat

Bashkimi ishte më e mirë se Xehetarët në tre nga katër çerekët e lojës.

Basketbollistët më të dalluar te  vendasit ishin, Julien Lewis me 22 pikë dhe Avi Tooner me 16 sosh.

Në tjetrën anë Taurus Cockfield Jr me 19 pikë ishte më efikasi te mysafirët.

Me këtë fitore, Bashkimi arrin në kuotën e tre fitoreve dhe dy humbjeve në pozitën e pestë, kurse Trepça që pësoi disfatën e parë gjendet në krye së bashku me Pejën, që kanë nga katër fitore e një humbje. /Gazeta Sinjali Sporti/