image Barcelona synon ta transferojë Azpilicuetan gjatë verës si agjent i lirë

Futboll

Barcelona synon ta transferojë Azpilicuetan gjatë verës si agjent i lirë

news image

Barcelona po punon për të nënshkruar me César Azpilicueta si agjent i lirë në qershor, përcjellë Sinjali Sport.

Bisedimet kanë nisur mes blaugranasve dhe mbrojtësi spanjoll për një kontratë të cilën katalunasit e kanë propozuar deri në vitin 2024 me opsion të mundshëm, sipas 10 Jose Alvarez.

Chelsea është ende duke pritur që César të komunikojë vendimin e tij.

Barcelona është gjithashtu e interesuar për mbrojtësin danez Andreas Christensen.

/Gazeta Sinjali Sporti/