image Barcelona iu kthehet fitoreve në Champions/ Salzburgu mposhtë Wolfsburgun - Sinjali

Barcelona iu kthehet fitoreve në Champions/ Salzburgu mposhtë Wolfsburgun

news image

Kanë përfunduar ndeshjet e orarit 18:45 në Champions League, shkruan Sinjali Sport.

Barcelona e gjeti fitoren e parë këtë sezon në këtë garë, pasi e mposhti Dinamo Kievin me rezultat minimal 1-0.

Një nga legjendat e klubit, Gerard Pique, ishte heroi blaugranasve me golin e vetëm në këtë takim.

Katalunasit me këtë fitore i rrisin gjasat për t’u kualifikuar më tej, pasi ngritën në pozitën e tretë me tre pikë, mysafirët me një pikë janë të  fundit.

Takimi tjetër i këtij orari ishte në mes Salzburgut dhe Wolfsburgut.

Austriakët triumfuan me lehtësi me rezultat 3-1.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin