COVID-19

Të infektuar

5118

Të shëruar

2370

Të vdekur

108

Dusseldorf/ Arrestohet kosovari akoma pa shkelë në Gjermani

news image

Policia gjermane ka arrestuar një kosovar sapo ka ateruar në aeroportin e Dusseldorfit.

Një sinjalizues, dëshmitar nga vendi i ngjarjes, ka bërë të ditur për Sinjalin se i riu nga Kosova kishte fluturuar nga aeroporti “Adem Jashari” në Sllatinë në orën 12:10 minuta, në linjën e rregullt ajrore, Prishtinë-Dusseldorf, shkruan Sinjali.

Ai po fluturonte me aeroplanin “Orange Fly” derisa akoma pa zbritur nga ky mjet i transportit ajror është arrestuar nga policia gjermane. Duket se policia kishte qenë e njoftuar paraprakisht në pritje të aeroplanit.

Sipas fotove të dërguar në Sinjal, forcat policore gjermane shihen duke e shoqëruar dhe intervistuar të riun kosovar në zyrën e policisë në aeroport.

I arrestuari është E. M. emër i njohur për redaksinë. /Sinjali/     


Shpërndaje artikullin