image Alarm me bombë në Aeroportin e Prishtinës

Siguri

Alarm me bombë në Aeroportin e Prishtinës

news image

Në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” është pranuar sërish një kërcënim me bombë.

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara.

“Konfirmojmë se kemi pranuar një kërcënim me bombë. Udhëtarët dhe personeli janë evakuuar dhe janë të sigurt. Ekipet e involvuara në planin emergjent janë te angazhuar ne kryerjen e detyrave te tyre”, tha Gara.

Ndërkohë, kërcënim të njëjtë pati edhe pak ditë më parë, por që pas kontrollit doli se kërcënimi ishte i rremë.

/GazetaSinjali/