image Akuzat ndaj Barcelonës për korrupsion, Florentino Perez thërret mbledhje urgjente

Futboll

Akuzat ndaj Barcelonës për korrupsion, Florentino Perez thërret mbledhje urgjente

news image

Pas ngritjes së akuzave zyrtare nga Prokuroria spanjolle për klubin e Barcelonas, për shkak të çështjes “Negreira” tashmë ka ardhur dhe reagimi i parë zyrtare i “rivalve” historikë të “bluagranave”, Real Madrid.

Në një deklaratë zyrtare për shtyp, klubi “galaktik” njoftoi se, Presidenti Perez ka thërritur në një mbledhje urgjente të gjithë bordin e drejtorëve, për të vendosur më konkretisht veprimet që do të marrë klubi i Real Madrid, mbi këtë çështje.

Njoftimi zyrtar i klubit:

“Duke pasur parasysh seriozitetin e akuzave të ngritura nga Prokurori i Barcelonës kundër FC Barcelona dhe dy prej Presidentëve të saj për dyshime të bazuara për korrupsion dhe marrëdhëniet e tyre me atë që ishte zv/presidenti i Komitetit Teknik të Gjyqtarëve, Jose Maria Enriquez Negreira, Presidenti mblodhi urgjentisht bordin e drejtorëve nesër, të dielën më 12 mars 2023 në orën 12:00, për të vendosur mbi veprimet që Real Madrid i konsideron të përshtatshme në lidhje me këtë çështje”, thuhet në deklaratë. /abcnews.al 

/GazetaSinjaliSport/