image 40-vjeçari në Istog kërcënon policin që ia arrestoi vëllain, dërgohet në mbajtje

Siguri

40-vjeçari në Istog kërcënon policin që ia arrestoi vëllain, dërgohet në mbajtje

news image

Nuk janë të rralla rastet kur zyrtarët policorë ballafaqohen me kërcënime serioze nga qytetarë në qytete të ndryshme të Kosovës. Shpesh herë pakënaqësitë e tyre kalojnë në kërcënime, duke ua vështirësuar kështu punën e madje duke ua kërcënuar edhe jetën, raporton Gazeta Sinjali.

Me kërcënime është përballur dje edhe një zyrtar policor në Istog, i cili për rastin ka njoftuar organet e rendit.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se një 40-vjeçar dyshohet ta ketë kërcënuar policin, me pretekstin se ky i fundit ka arrestuar vëllain e tij.

I dyshuari është arritur që të arrestohet në vendin e ngjarjes  dhe më pas është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarit t’i caktohet masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orësh. Ai do të hetohet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Kanosje’.

/GazetaSinjali/