COVID-19

Të infektuar

1123

Të shëruar

847

Të vdekur

30

Futboll/ “Xhebrailat” e Ballkanit: Do të jemi në tribinë, futbolli pa tifozë nuk është futboll

news image

Tifozeria e skuadrës së Ballkanit “Xhebrailat” kanë paralajmëruar se do të jenë në tribina kur të fillon Superliga e Kosovës.

Sipas tyre, nuk ka arsye që futbollistët të luajnë futboll, e tifozët ta shikojnë nga televisioni, transmeton Gazeta Sinjali.

Postimi i plotë:

Meqënse po kërkohet nga FFK dhe disa klube që të rifilloj kampionati, pasiqë sipas tyre nuk paska rrezik nga VIRUSI, atëherë pse të luhet pa tifozë?

Nëse doni që të fillojë, atëherë ne do jemi në tribinë, nuk kemi arsye që ta shikojmë nga televizionet por duhet të jemi në tribinë, gjithmonë masi që nuk paska rrezik sipas juve.

Futbolli pa tifozë nuk është futboll./Gazeta Sinjali/

Meqënse po kërkohet nga FFK dhe disa klube që të rifilloj kampionati, pasiqë sipas tyre nuk paska rrezik nga VIRUSI,…

Gepostet von Xhebrailat 1992 am Freitag, 22. Mai 2020

Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: