image Xhafer Tahiri: Pres dyndje nga Skenderaj e Mitrovica në Vushtrri për t’i ndihmuar Idrizit - Sinjali

Xhafer Tahiri: Pres dyndje nga Skenderaj e Mitrovica në Vushtrri për t’i ndihmuar Idrizit

news image

Xhafer Tahiri ka deklaruar se pret dyndje nga Skenderaj e Mitrovica për t’i ndihmuar PDK-së dhe Idrizit në Vushtrri për garën e balotazhit.

“Natyrisht që pres dyndje nga Skenderaj dhe Mitrovica, pasi që tash PDK-ja atje tashmë ka fituar, por unë i ftoi qytetarët për një fushatë të qetë” ka thënë Tahiri në Kanal 10.

Në pyetjen e moderatorit nëse ai po aludon në ardhjen e Sami Lushtakut për ta ndihmuar Idrizin në Vushtrri, Tahiri është përgjigjur se kjo ka ndodhur tradicionalisht./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin