image Villarreali e Juventusi ndahen në paqe, çerekfinalisti vendoset në Torino

Futboll

Villarreali e Juventusi ndahen në paqe, çerekfinalisti vendoset në Torino

news image

Villarreal e Juventus u përballen në ndeshjen e vlefshme për fazën e 1/8-ës në Champions League, raporton Sinjali Sport.

Nëndetësja e verdhë dhe Zonjën e Vjetër u ndan baras në “Estadio de la Ceramica”, me rezultat 1-1.

Bianconeri e nisi për mrekulli këtë duel, ku në minutën e parë kaloi në avantazh me Vlahovic.

Megjithatë vendasit barazuan në minutën e 65-të me anë të Dani Parejos.

Skuadra që do të kualifikohet në çerekfinale, duhet ta fitojë ndeshjen e kthimit, që do zhvillohet në “Allianz Stadium” në Torino.

/GazetaSinjaliSporti/