image Nota e Amir Rrahmanit në barazimin e Napolin kundër Cagliarit

Futboll

Nota e Amir Rrahmanit në barazimin e Napolin kundër Cagliarit

news image

Napoli e pati mundësinë e artë që ta rrëmbejë kreun e tabelës në Serie A, por u ndal me barazim nga Cagliari.

Golat në këtë takim i realizuan Pareiro (58′) dhe për Napolin realizoi Osimhen (87′), i cili edhe i barazoi shifrat për 1:1.

Në këtë takim nga minuta e parë u paraqit reprezentuesi i Kosovës, Amir Rrahmani, i cili nga SofaScore u vlerësua me notën 6.3

Napoli momentalisht gjendet në pozitën e tretë me 54 pikë, kurse Milan që kryeson ka 56 pikë.

Skuadra e Cagliari në anën tjetër merr pikë të rëndësishme në luftën për mbijetesë dhe shkon në 22 pikë në total. /GazetaSinjaliSporti/