image Turqi: Qeni e pret pronaren të dalë nga rrënojat që pesë ditë - VIDEO

Evropë

Turqi: Qeni e pret pronaren të dalë nga rrënojat që pesë ditë – VIDEO

news image

Një qen në Hatay të Turqisë ka pesë ditë që pret që pronarja e saj të dalë e gjallë nga rrënojat.

Një burrë aty pranë, Mustafa Sonmez, tha se e njeh gruan që ka mbetur nën rrënoja. Ai tregoi se qeni doli i gjallë nga rrënojat një ditë pas tërmetit dhe që nga atëherë e ka pritur pronaren e saj, sipas videos të shpërndarë nga Reuters.

“Ne e dërguan qenin në një vend tjetër, por ajo u kthye. Ajo vazhdon ta pres pronaren, ajo është ende nën rrënoja”, tha Sonmez.

/GazetaSinjali/