image Qytetari i frustruar: Qentë endacak më sulmuan mua dhe qenin, Policia më tha ‘edhe po ta shihja duke të sulmuar, s’kam të drejtë reagimi’

Kosovë

Qytetari i frustruar: Qentë endacak më sulmuan mua dhe qenin, Policia më tha ‘edhe po ta shihja duke të sulmuar, s’kam të drejtë reagimi’

news image

Qentë endacak vazhdojnë të mbesin një prej problemeve më shqetësuese për qytetarët e kryeqytetit, dhe jo vetëm. Pothuajse çdo ditë në redaksinë e Gazetës Sinjali qytetarët raportojnë për sulmet që i vijnë nga ta, ku shumë herë e kanë pësuar mjaft keq.

Sot, qytetari Imer Fejza ka raportuar te Sinjali se ai dhe qeni i tij, sa herë kanë dalë për shëtitje, janë sulmuar vazhdimisht nga një grup qenësh endacak.

Fejza thotë se qeni i tij nuk është aspak i egërsuar, dhe nuk i ka sulmuar qentë e tjerë.

Ai po ashtu shtoi se është ankuar edhe në Polici, ku pretendon se për ankesën e tij nuk gjeti ndihmë dhe nga të njëjtit është njoftuar se nuk kanë të drejtë të veprojnë edhe nese e shohin që qytetari po sulmohet, sepse është rast që i takon komunës.

“Po, në Polici jam ankuar. Policia më tha se nuk kanë të drejtë me u marr me qentë e rrugës, sepse e ka komuna në dorë. Gjithashtu më thanë që t’ia vendos unë maskën qenit, ose dënimi është 500 euro.  Polici më tha që edhe nese e kisha pa duke të sulmuar s’kam të drejtë me bo kurrgjë” , tha ai për Sinjalin.

Gjithashtu, qytetari i frustuar tha se për t’u marr masa duhet që së pari të ndodh një sulm me fatalitet.

“Në komunë pres të hënën me u lajmëru kismet, këtu duhet me vdek ndonjë fëmijë, apo ndonjë qytetarë që pastaj të merren masa”, shtoi qytetari.

/GazetaSinjali/