image Trepça dhe Prishtina mësojnë kundërshtarët në "FIBA Europe Cup"

Basketboll

Trepça dhe Prishtina mësojnë kundërshtarët në “FIBA Europe Cup”

news image

KB Trepça dhe KB Prishtina kanë mësuar kundërshtarët e tyre në garat evropiane “FIBA Europe Cup”.

Trepça në fazën çerekfinale kualifikuese të “Europe Cup” do të luajë ndaj skuadrës gjermane BG Gottingen.

Prishtina ndërkohë në fazën çerekfinale kualifikuese të “Europe Cup” do të luajë me fituesin e duelit mes Kalev Cramos (Estoni) – Cedevita Junior (Kroaci).

/GazetaSinjaliSport/