image Vazhdojnë skenat e dhunshme në palestrat e Kosovës, ndërpritet ndeshja finale e Superkupës

Basketboll

Vazhdojnë skenat e dhunshme në palestrat e Kosovës, ndërpritet ndeshja finale e Superkupës

news image

Ka përfunduar pjesa e parë në mes Prishtinës dhe Trepçës, në kuadër të finales së Superkupës.

Por situata doli nga kontrolli, sapo që përfundoi pjesa e parë, pasi nga dy anët e tifozërive pati përplasje të ashpra dhe gjuajtje me mjete piroteknike, aq sa duhej edhe të intervenonte policia e Kosovës.

Për momentin ndeshja është ndërprerë dhe nuk dihet nëse apo kur do të vazhdohet.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat 28-23 në favor të Prishtinës.

/GazetaSinjaliSport/