image Tre persona të lënduar nga sulmi me thikë në një tren në Gjermani

Evropë

Tre persona të lënduar nga sulmi me thikë në një tren në Gjermani

news image

Një sulm me thikë ka ndodhur sot në një tren në Gjermani, ku si pasojë e kësaj tre persona kanë mbetur të lënduar.

Treni po lëvizte mes qyteteve Regensburg e Nuremberg të shtunën herët në Gjermani, raportoi gazeta gjermane, “Bild”.

Policia e ka arrestuar personin që ka kryer sulmin, shkruan Reuters, përcjell Gazeta Sinjali.

Ka pasur një sulm në një tren ICE (Intercity-Express) dhe policia menjëherë më pas arrestoi një person mashkull dhe disa njerëz u plagosën,” tha një zëdhënës i autoritetit policor të Oberpfalz.

Sulmi ka ndodhur sot rreth orës 8 e 30 minuta afër Neumarkt-it dhe treni është ndalur në Seubersdorf, në jug të Nurembergut, raportoi “Bild”. /GazetaSinjali/