image Transferimi i Xhakës te Roma mund të dështojë, nuk po mund të akordohen dy palët - Sinjali

Transferimi i Xhakës te Roma mund të dështojë, nuk po mund të akordohen dy palët

news image

Roma dhe Arsenali nuk po munden të arrijnë marrëveshje për Granit Xhakën.

Sipas asaj që raporton mediat angleze, Arsenali kërkon 20 milionë euro për ta lënë të lirë të largohet mesfushorin.

Në anën tjetër, Roma nuk ofron më shumë se 15 milionë euro, dhe këtu ka filluar edhe pengesa e parë mes klubeve.

Ndërkohë, Xhaka është pajtuar me të gjitha kushtet e ofruara nga klubi italian, marrëveshja fillimisht duhet të arrihet mes dy klubeve. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: