image Ancelotti: Roma e Mourinhos mund të konkurrojë me pretendentët e tjerë të Scudettos, klubit i duhej një trajner si Jose

Futboll

Ancelotti: Roma e Mourinhos mund të konkurrojë me pretendentët e tjerë të Scudettos, klubit i duhej një trajner si Jose

news image

Carlo Ancelotti pranoi se Roma mund të befasojë në luftën për Scudetton.

“Në Serie A, unë shoh tre pretendentët e zakonshëm për titull, ndoshta jo mjaft të balancuar. Milani vazhdon të vë baste për të rinjtë e nisur nga Maldini. Interi ka një shtyllë të fortë dhe Lukaku është kthyer. Juventusi është ende në merkato, por ardhja e Di Marias tashmë duket si një transferim i arsyeshëm.

“Roma” u përforcua fuqishëm. Dybala, Wijnaldum dhe Matic janë një tifoz serioz. Roma mund të konkurrojë me të tjerë [pretendentë për titull], megjithëse me transferime të reja ka gjithmonë pasiguri për kohën e prezantimit të të ardhurve.

Zakonisht sezoni i dytë i Mourinhos në krye të klubit përkon me sukses të madh. Ne shpesh komunikojmë, korrespondojmë. Roma kishte nevojë për një trajner si Jose dhe ai kishte nevojë për mbështetjen që kishte në Romë. Një bashkim ideal”, tha trajneri i Real Madridit.

/GazetaSinjaliSport/