image Trajneri i Valencias nuk arrin ta kuptojë se si po mundet Barcelona të transferojë lojtarë, kur ka borxh 300 milionë euro - Sinjali

Trajneri i Valencias nuk arrin ta kuptojë se si po mundet Barcelona të transferojë lojtarë, kur ka borxh 300 milionë euro

news image

Trajneri i Valencias, Jose Bordalas ka dhënë një deklaratë të fuqishme për media, përcjell Sinjali Sport.

Bordalas është shprehur i pakënaqur me mënyrën se si Barcelona është duke shpenzuar kaq shumë kur ka borxh prej 300 milionë eurove.

“Barcelona ka borxh prej 300 milionë eurove, kanë zyrtarizuar Ferrand Torresi si dhe do të transferojnë Alvaro Moratan”.

“Presidenti i tyre tha se do bëjnë edhe transferime tjera, madje edhe Erling Haalandin. Ku është e fair play financiar”,  u deklarua trajneri i Valencias.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin