image Tottenhami mposhtë Brightonin dhe kualifikohet tutje në FA Cup
[wp-story id="814678"]

Futboll

Tottenhami mposhtë Brightonin dhe kualifikohet tutje në FA Cup

news image

Tottenham Hotspur ka arritur të fitojë ndaj Brightonit, duke kaluar në 1/8 e finales së FA Cup.

Skuadra e Contes triumfoi me rezultat 3-1 ndaj Brighton Hove & Albion.

Golat për “Spurs” i shënojë Harry Kane (13’ dhe 66’) si dhe autogoli nga kundërshtari, March, kurse për Brightonin shënojë Bissouma në minutën 63-të.

Me këtë fitore, Tottenhami kalon në rrethin tjetër të FA Cup.   /Gazeta Sinjali Sporti/