image Aston Villa kalon në avantazh ndaj Tottenhamit - VIDEO

Futboll

Aston Villa kalon në avantazh ndaj Tottenhamit – VIDEO

news image

Aston Villa ka kaluar në avantazh ndaj Tottenhamin, në ndeshjen që i përket xhiros së 17-të në Premier League.

Golin për mysafirët e zhbllokoi Emiliano Buendia, i cili realizoi në minutën e 49-të.

Pas një gabimi nga portieri Lloris i cili nuk arriti të priste mirë goditjen nga distanca të Luiz, sulmuesi Ollie Watkins u gjend mjaft mirë afër portës, për t’ia rrëmbyer topin dhe për të pasuar tek Buendia, i cili nuk e pati të vështirë të realizonte.

/GazetaSinjaliSport/