image Tottenhami dhe Chelsea pa problem kualifikohen në Carabao Cup - Sinjali

Tottenhami dhe Chelsea pa problem kualifikohen në Carabao Cup

news image

Carabao Cup ishte në program sonte në futbollin anglez, raporton Sinjali Sport.

Tottenham e mposhti West Hamin në derbin londinez në këtë raund, me rezultat të ngushtë 2-1.

Dy sulmuesit anësor, Bergwijn dhe Moura i realizuan golat për vendasit, kurse Bowen për mysafirët.

Me këtë fitore skuadra e Contes kualifikohet në gjysmëfinale të këtij kompeticioni.

Takim tjetër në këtë fazë ishte edhe ai ndërmjet Brentfordit dhe Chelseat, që u mbyll me fitoren e bluve me rezultat të pastër 0-2.

Jansson me atuogol dhe Jorginho nga 11-metërshi ishin realizatorët në këtë ballafaqim.  /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin