image Tottenham përshëndetet nga garat evropiane, Atalanta shkruan historinë - Sinjali

Futboll/ Tottenham përshëndetet nga garat evropiane, Atalanta shkruan historinë

news image

Leipzig ka deklasuar Tottenhamin në ndeshjen e dytë duke e mposhtur 3:0(4:0 rezultati i përgjithshëm) në Gjermani.

Sabitzer realizoi dy gola dhe Forsberg një për ta nënshkruar “kapitullimin” e Jose Mourinhos.

Në anën tjetër Atalanta ka shkruar historinë duke u kualifikuar në çerekfinalen e Champions League p♪7r herë të parë.

Italianët fituan 3:4 në Spanjë, ndërsa kishin fituar edhe 4:1 si vendas./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin