image Tottenham arrin marrëveshje për mesfushorin e Premierligës - Sinjali

Tottenham arrin marrëveshje për mesfushorin e Premierligës

news image

Tottenham Hotspur ka rënë dakord për një marrëveshje me vlerë prej 25 milionë funtesh me Brighton & Hove Albion për Yves Bissouma, raporton The Times, përcjell Sinjali Sport.

Spurs kishin ringjallur interesin e tyre nga janari për mesfushorin 25-vjeçar, i cili po hyn në 12 muajt e fundit të kontratës së tij me Brighton.

Bissouma pritet të bëhet nënshkrimi i tretë i Tottenhamit këtë verë pasi portieri Fraser Forster dhe anësori Ivan Perisic u bashkuan si transferime të lira.

Tottenham ka besim se kushtet personale nuk do të jenë problem dhe Bissouma duhet të kalojë testet mjekësore këtë javë.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: