image Tërmet në Velipojë, pushuesit në panik

Shqipëri

Tërmet në Velipojë, pushuesit në panik

news image

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë nga pushuesit në plazhin e Velipojës.

Mësohet se tërmeti është regjistruar 20 km larg Shkodrës dhe magnituda ka qenë 3.4 shkallë.

Pushuesit kanë thënë që lëkundja ka qenë e madhe dhe është ndjerë për pak sekonda.

Ende nuk dihet nëse ka të lënduar ose dëme materiale. /Gazeta Sinjali/