image Tërmeti godet Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Rajon

Tërmeti godet Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

news image

Pak minuta më parë,  janë ndjerë lëkundje tërmeti në vend. Magnituda ka qenë 3.6, teksa thellësia ka qenë 13 km.

Epiqendra e tërmetit, ka qenë 51 km në Jug-perëndim të Elbasanit dhe 11 km në veri-lindje të Patosit.

Ky tërmet, sipas observatori sizmologjik në Fakultetin e Shkencave dhe Matematikës në Shkup është ndjerë edhe në RMV.

/GazetaSinjali/