image Tenisti ukrainas i bashkohet ushtrisë për çlirimin e Ukrainës

Sporte të tjera

Tenisti ukrainas i bashkohet ushtrisë për çlirimin e Ukrainës

news image

Tenisti ukrainas Sergiy Stakhovsky është regjistruar për të ndihmuar mbrojtjen e kombit të tij kundër pushtimit rus.

Stakhovsky thotë se shpreson se nuk do të duhet të përdorë armën e tij, por ai e di se si ta përdorë atë dhe ai thotë se: “Nëse do të më duhet, do të më duhet”.

36-vjeçari u tërhoq nga tenisi pas Australian Open në janar dhe është kthyer në Kiev për të ndihmuar mbrojtjen e kombit të tij, shkruan BBC.

/GazetaSinjaliSporti/