image Tendat me produkte artizanale do të vendosen çdo fundjavë në Prizren - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

107629

Të shëruar

105200

Të vdekur

2250

Tendat me produkte artizanale do të vendosen çdo fundjavë në Prizren

news image

Me rastin e Ditës Botërore të Turizmit, Komuna e Prizrenit sot ka vendosur 10 tenda me produkte artizanale në sheshin e dëshmorëve.

Këto produkte janë punuar nga zejtarët dhe organizatat e ndryshme joqeveritare të këtij rajonit dhe vendosja e tendave u bë me qëllim të shitjes së tyre.

Sipas njoftimit, tendat do të jenë të ekspozuara për katër javë, çdo të shtunë dhe të diel, si dhe do të jenë të hapura për qytetarë nga ora 17:00 deri në ora 21:00./Gazeta Sinjali/

Me rastin e Ditës Botërore të Turizmit, sot në Sheshin e Dëshmorëve u vendosën 10 tenda, me qëllim të shitjes së…

Gepostet von Komuna e Prizrenit am Samstag, 5. September 2020

Shpërndaje artikullin