image Të miturit në Fushë Kosovë presin të bëhen prindër, vajza: Po bashkëjetoj me vetëdëshirë dhe me pëlqimin e familjes

Siguri

Të miturit në Fushë Kosovë presin të bëhen prindër, vajza: Po bashkëjetoj me vetëdëshirë dhe me pëlqimin e familjes

news image

Një vajzë e mitur është dërguar në spital të mërkurën rreth orës 20:00 në Lagjen 28 në Fushë Kosovë, pasi që e njëjta ishte shtatzënë.

Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, ku bëhet e ditur se e mitura ka deklaruar se ajo me vetëdëshirë dhe me pëlqimin e dy familjeve është duke bashkëjetuar me të dyshuarin, raporton Gazeta Sinjali.

“Viktima femër kosovare – e mitur, është dërguar në spital pasi që e njëjti ishte shtatzënë. Sipas viktimës, ajo me vetë dëshirë dhe me pëlqimin e dy familjeve është duke bashkëjetuar me të dyshuarin mashkull kosovar  (i mitur).”, thuhet në raport.

Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt. 

/GazetaSinjali/